Sot vendoset titulli i kampionit, Prishtina 01 pret Liqenin

Pas dy super ndeshjeve mes Prishtinës dhe Liqenit, rezultati në seri është i barabartë (1-1).

Ndeshjen e parë e fitoi Prishtina pas penalltive, ndërsa e dyta i takoi Liqenit me rezultat 4-3.

Sot nga ora 20:00 të dy skuadrat do të përballen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Fituesi i duelit do të shpallet kampion për sezoznin 2022/23.

FC Liqeni është fitues në dy vitet e fundit, ndërsa FC Prishtina 01 e kërkon trofeun për herë të parë në histori të klubit.

Kujtojmë, që këtë vit FC Prishtina 01 e ka fituar Kupën e Kosovës, duke e mposhtur në finale pikërisht FC Liqenin.

FIBA e dënon përjetësisht gjyqtarin kosovar Daut Mehmeti

Dardanët vazhdojnë punën intensive, Topalli e Krasniqi të lumtur me ftesën dhe optimistë për rezultate pozitive