Sot vashat e Kosovës luajnë përballë atyre të Norvegjisë për kualifikimet e Kupës së Botës

Vashat e Kosovës në futboll do t’i presin ato të Norvegjisë për të zhvilluar xhiron e dytë në fazën e grupeve për kualifikimet e Kupës së Botës.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 19:00.

Kosova që gjendet në grupin F pozicionohet në vendin e pestë me një pikë.

Polonia, Belgjika e Shqipëria po ashtu kanë nga një pikë, teksa Norvegjia gjendet në vendin e parë me tri pikë dhe me një lojë të zhvilluara.

Sonte nis xhiroja e pestë në Serie A, zhvillohen tri ndeshje interesante

Orari i Kosovës në hendboll në kualifikimet për Kampionatin Botëror