Sot tërhiqet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe në Ligën e Parë

Komisioni i Garave ditë më parë kishte njoftuar klubet e Superligës dhe Ligës së Parë se tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2022/23 do të bëhet të enjten, më 21 korrik, në selinë e FFK-së.

Klubet e Superligës dhe Ligës së Parë, do të mësojnë nëntë takimet e para, më pas do të bëhet i ditur i gjithë kalendari i skuadrave.

Klubet do të takohen nga katër herë në sezon mes tyre, me nëntë kundërshtar, për të kompletuar 36 javë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta OLLE.

Tërheqja e shortit bëhet sipas këtij orari:

Superliga – ora 13:00

Liga e Parë Grupi A – ora 13:30

Liga e Parë Grupi B – ora 14:00

 

Antwerp – Drita: Nuk do të ketë transmetim nga televizionet kosovare

Nën ndriçimin e reflektorëve, Llapi pret në Zahir Pajaziti skuadrën e Dukagjinit