Sot nis spektakli i Ligës Unike në Vlorë

Vlora është qyteti mikpritës i Final 8 Liga Unike Lajthiza.

Për herë të parë, ky event i basketbollit mbarëshqiptar organizohet në qytetin e bukur, por edhe historik.

Në Final 8 Liga Unike Lajthiza garojnë katër skuadrat më të mira nga Kosova e Shqipëria, duke premtuar spektakël të basketboll në parket dhe tribuna.

Tetë skuadra do të garojnë për trofeun e çmuar dhe priten përballje interesante për Final 8.

Në çiftet çerekfinale do të ndeshen katër skuadra nga Kosova me ato të Shqipërisë, derisa sfida edhe më interesante priten në gjysmëfinale.

Sfida për vendin e tretë dhe finalja e madhe do të zhvillohet të dielën.

Orari

27 mars

16:00 Trepça-Kamza

19:00 Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli

28 mars

16:00 Peja-Teuta

19:00 Besëlidhja-Sigal Prishtina

29 mars

16:00 Gjysmëfinalja 1 (Peja/Teuta vs Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli)

19:00 Gjysmëfinalja 2 (Trepça-Kamza vs Besëlidhja-Sigal Prishtina)

31 mars

16:00 Ndeshja për vendin e tretë

19:00 Finalja

Edon Zhegrova reagon pas ndeshjeve miqësore: Fitojmë dhe humbim të bashkuar

Shqipëria U21 humbi nga Zvicra, por Bushi thotë se fitoi diçka të rëndësishme