Sot na pret kjo super ndeshje në Superligën e Kosovës

Dy skuadrat që pretendojnë kreun e renditjes, Llapi dhe Trepça ‘89 do të përballen sot në Merdarë.

Llapi që ka mbetur pas dhe tani është në pozitën e pestë me 40 pikë, do të jetë nikoqirë i 89-shit që ka dy pikë më shumë dhe është i treti.

Këto dy skuadra kanë zhvilluar ndeshje të mira këtë stinor mes veti, nërsa kanë arritur ta mposhtin njëra – tjetrën si mysafir me rezultat identik 2:1.

Ndeshja do të gjykohet nga Hajriz Hajdari./olle/