Sot mësohet skuadra e fundit çerekfinaliste në Kupën e Kosovës

Janë zhvilluar shtatë ndeshje të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës në futboll.

E sot është në program për tu zhvilluar sfida e fundit, ajo mes Prishtinës dhe Dukagjinit.

Në fakt ky takim ishte i paraparë të zhvillohej ditën e diel, por që për shkak të kushteve atmosferike është shtyrë për 24 orë.

Dueli mes Prishtinës dhe Dukagjinit zhvillohet në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan me fillim nga ora 13:00.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët synojnë për këtë ndeshje kanë vetëm fitoren, pasi triumfi në Kupën e Kosovës është objektivi i tyre. /Gazeta Olle/

Sulmohet fizikisht trajneri kosovar Faruk Statovci

Statovci konfirmon sulmin:U godita me mjete të forta