Sot luhen gjysmëfinalet e Kupës në hendboll

Gjysnmëfinalet e Kupës së Kosovës në hendboll në të dyja konkurrencat do të zhvillohen sot.

Ndeshja ndërmjet Kosovës së Vushtrrisë dhe Besa Famiglia nga Peja luhet nga ora 18:00, kurse ajo mes Kastriotit e Prishtinës dy orë më vonë.

Para takimeve të meshkujve luajnë femrat.

Vëllaznimi – Prishtina nis në orën 14:00, kurse nga ora 16:00 do të luhet Kastrioti – Drit.a

Ndeshjet zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Finalet do të luhen të dielën.