Sot luhen dy duele në Superligën e Kosovës në basketboll, përballje interesante në Rahovec

Pas takimit Trepça – Peja që përfundoi 83:66, java e katërt e Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll, do të vazhdojë në fundjavë me ndeshje shumë interesante.

Rahoveci dhe Bashkimi, që nuk e kanë nisur aq mbarë edicionin e ri me një fitore dhe dy humbje do të përballen të shtunën, një takim që pritet të jetë i barabartë, duke marrë parasysh formën e këtyre dy skuadrave në edicionin e ri.

Ndërkohë, Prizreni 16, që e fitoi Superkupën dhe në Superligë ka dy fitore dhe një humbje, do të përballet me RC Cola Dritën. Prizrenasit shihen favoritë, ndërsa gjilanasit kanë tri humbje në tri ndeshje, duke mos arritur të shënojnë fitore në elitë.

Në bazë të vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës, lejohen 10 % e shikuesve në palestrat, ku zhvillohen ndeshjet e basketbollit, duke pasur certifikatën e vaksinimit, ose një nga tre dëshmitë alternative, testin PCR, serologjik ose testin rapid.

Xhiro e katërt:
Trepça – Peja 83- 66

E shtunë: 17:15 Rahoveci – Bashkimi, 19:00 Prizreni 16 – RC Cola Drita

E diel: 17:15 Golden Eagle Ylli – Sigal Prishtina

Daku fillon të pëlqehet nga tifozët e Osijekut, zgjidhet ndër tre më të mirët e muajit

Bekaj: Tirana është për titull