Sot, dy ndeshje të Superligës

Besa – Drita dhe Trepça ’89 – Vëllaznimi, janë dy ndeshjet e sotme që tifozët kosovarë mund t’i ndjekin në kuadër të javës 20 në Raiffeisen Superligë.

Të dyja takimet fillojnë në ora 13:00, ndërsa luhen në Pejë dhe Mitrovicë. Tek Trepça ’89, sot debuton trajneri Afrim Tovërlani.

Ndërkohë, nesër zhvillohen katër takime tjera.

 

ORARI – Java 20

 

E martë – ora 13.00

 

Besa – Drita                                         (B.Jahmurataj, E.Baliqi, R.Hyseni, K.Vula)

Trepça 89- Vellaznimi                     (H.Hajdari, F.Jakupi, V.Kelmendi, I.Kelmendi)

 

 

E mërkurë – ora 13:00

Feronikeli – Ferizaj                          (M.Baliu, A.Latifi, G.Mehmeti ,A.Tahiri)

Istogu – Hajvalia                                (F.Tahiri, S.Berisha, K.Bajrami, B.Gashi)

Kosova (V) – Trepça                         (G.Nuza, D.Preniqi, M.Qehaja, I.Shuleta)

Prishtina – Drenica                           (B.Kosumi, B.Morina, F.Berisha, G.Shala)