Sonte nis xhiroja e pestë në Serie A, zhvillohen tri ndeshje interesante

Sonte do të fillojë xhiroja e pestë në Kampionatin e Italisë.

Pas katër xhirove të para Napoli prin në tabel me 12 pikë, dy më shumë se Interi e Milani që renditen në pozitat 2 dhe 3.

Sot në program janë tri ndeshje interesante në xhiron e pestë, fillimisht nga ora 18:30 Bologna e pret në shtëpi Genoan.

Ndërsa nga ora 20:45 zhvillohet dueli mes Atalantas dhe Sassuolos, sfidë ku të dyja ekipet synojnë të marrin vetëm fitore.

Amir Rrahmani reagon pas golit ndaj Udineses, ka një falënderim të veçantë

Sot vashat e Kosovës luajnë përballë atyre të Norvegjisë për kualifikimet e Kupës së Botës