Smith dhe Melichar mposhten në Kremlin Cup

Sot është zhvilluar një ndeshje interesante në tenis në kuadër të Kremlin Cup.

Ky turne është duke u mbajtur në Rusi, përcjellë ”GazetaOlle.com”.

Dhe kjo garë përmban vetëm përballje të karakterit, ”dy kundër dy”.

dsc_0086

Sot janë përballur, Anna Smith dhe Nicola Melichar kundër Timea Babos dhe Andrea Hlavackova.

Kjo përballje i takoi dyshes, Babos dhe Hlavackova të cilat setin e parë e fituan pas 26 minutave lojë.

Ndërsa, deri në fund të takimit, ato u treguan më të mira dhe e fituan këtë përballje me rezultat, 2:1.

Kjo dyshe më parë arriti edhe në finalen e Nurembergut, ku triumfuan përballë Kirsten Flipkens dhe Johanna Larssonit. /Gazeta Olle/

gettyimages-858539602