Skuadrat nga Kosova nuk kanë të ndalur, Ylli shkëlqen në Vlorë

Golden Eagle Ylli është skuadra e dytë gjysmëfinaliste në Final 8 Liga Unike Lajthiza.

Ish-kampionët e kësaj gare kanë mundur Tiranën me rezultat 56:92 (25:21, 9:31, 8:30, 14:10), në çerekfinalen e zhvilluar në Vlorë.

Gerald Dangelo Davies shënoi 19 pikë për Tiranën, kurse Alonzo Verge Jr kishte 27 pikë, nëntë kërcime e nëntë asistime për Yllin.

Ylli në gjysmëfinale e pret fituesin e ndeshjes Peja-Teuta, që zhvillohet të enjten.

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, miratohen investime të rëndësishme në infrastrukturë në kuadër të projektit “100 fushat

Hazrollajt dhe Hysenit iu rritet ndjeshëm vlera, tani janë më të vlefshmit në Superligë së bashku me Dellovën