Skuadra nga Kosova luan me fanella të Juventusit! (FOTO)

Në mungesë të sponzorëve, por edhe për shkak të tifozllëkut për Juventusin, një skuadër në Ligën e Dytë të Kosovës, luan me fanella e logo të Juventusit.

Është ky klubi i Leshanit nga fshati Leshan i Pejës, që të shtunën mundi 2:1 Rilindjen e Kosovës.

Drejtuesit e klubit thonë për Gazetaolle.com, se arsyeja kryesore pse mbajnë këto fanella dhe logon e Juventusit, është mungesa përkrahje nga sponsorët. (Gazeta Olle)

leshani