Skuadra kosovare mëson kundërshtarët në Ligën e Kampionëve

Sot është hedhur shorti për grupet e raundit preliminar në Ligën e Kampionëve në futsall. 

Kampioni i Kosovës FC Liqeni, do të zhvillojë ndeshjet në Grupin H, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra gjermane TSV Weillimdorf Futsal është nikoqire, grup në të cilin bëjnë pjesë dhe skuadra London Helvecia Futsal Club (Angli) dhe Tavşançali SK (Turqi).

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "FUTSAL LEAGUE UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE 202 1/22 Preliminary Round GROUP KMF Proekt MKD) UEFA GROUP Futsal Minerva SUI) D.S.C. Dolphins Ashdod (ISR) Druids Futsal Club (WAL) GROUP MDA) Vama (BUL) FCFiorentino (SMR) GROUP 3 (LUX) ifferdange KF Tirana (ALB) GROUP Utleira Idrettslag (NOR) Viimsi (EST) Hammarby MFC SWE) GROUPF GEO) Sparta Belfast Futsal lub (NIR) Dublin (IRL) KMF Titograd (.NE) Kampuksen Dynamo (FIN) GROUP Raba (LVA) Europa Doukas SAC (GRE) (GIB) GROUPH TSV Wellimdorf Futsal Diamant AUT) Liqeni (KOS) FC Encamp (AND) London Helvecia ENG) Tavşançalı SK TUR)"

Përballjet do zhvillohen muajin e ardhshëm në sistemin direkt, teksa fituesi i grupit edhe avancon tutje në Main Round UEFA Champions League.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "UEFA E U UEFA U FC LIQENI (KOS)"

/Gazeta Olle/

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Malisheva siguron shërbimet e mbrojtësit të njohur