Skuadra e Ligës së Parë njofton për riorganizim të klubit

Kryesia e klubit KF Arbëria ka njoftuar për riorganizim për edicionin e ri 2022/23. 

Skuadra e Ligës së Parë do të drejtohet nga trajneri Afrim Krasniqi, i cili mori drejtimi e ekipit më 15 korrik, shkruan Gazeta Olle.

Përmes një komunikate zyrtare, kuqezinjtë njoftojnë shumë shpejtë do t’i prezantojnë edhe transferimet e reja.

Njoftimi i plotë: 

𝑹 𝑰 𝑲 𝑻𝑯 𝑬 𝑯 𝑬 𝑴 𝑰 🍀

Kryesia e klubit KF Arbëria njofton riorganizimin per sezonen 2022/2023.

Ekipa per këtë sezon ju besu trajnerit Afrim Krasniqi ku gjithashtu filloi stervitjet me daten 15 korrik ne ambijentet e stadiumit artificial ne Dobrajë (Lipjan).

Sezoni i ri do te fillojë me 21 gusht ku si vendas takohemi me skuadren e Fushë Kosoves.

Para ndeshjes hapse Arbëria zhvilloi disa miqësore ndërsa e permbyll me ndeshjen miqësore kundër KF Shkëndija (Hajvali) te merkurën nga ora 17:00.

Ndërsa rreth ndryshimeve ne skuadrën tonë, përforcimet dhe futbollistët e rinjë ne rrugëtimin e klubit këtë sezon do të njoftoheni shumë shpejtë.

/Gazeta Olle/

FFK nënshkruan Memorandum të Bashkëpunimit me Komunën e Istogut

Takimet e xhiros së dytë në Superligën së Kosovës në futboll