Skënderbeu shkëlqen dhe vazhdon në Ligën e Evropës

Skënderbeu është skuadra e dytë shqiptare që kalon në rrethin e tretë të Ligës së Evropës.

Skuadra nga Korça, ka mposhtur 2:0 kazakët e Almatyt në ndeshjen e kthimit.

Ndeshja e parë në Kazakistan kishte përfunduar barazim 1:1.

Lilaj në minutën e 50-të dhe Plaku në minutën e 83-të, shënuan në fitoren e Skënderbeut.