Skënderbeu pëson në fund, por gjasat për kualifikim janë të mëdha

Dinamo Zagreb dhe Skënderbeu kanë barazuar 1: 1 në ndeshjen e parë të ‘Play-Off’-it për Ligën e Evropës.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin ‘Maksimir’ në Zagreb’.

Skënderbeut ka kaluar në epërsi në minutën e 36-të me golin e shënuar nga Liridon Latifi.

Dinamo ka barazuar në minutën e 94-të me Hernandez. Ndeshja e kthimit zhvillohet pas një jave në ‘Elbasan Arena’. Skënderbeut i mjafton edhe ni barazim 0:0 për të kaluar në fazën e grupeve.