Skënderbeu nuk ndalet vetëm me lojtarin nga Kosova (FOTO)

Haris Hanxhiç, sulmuesi boshnjak që e mbylli sezonin me Debrecenin në Hungari përflitet sërish si një përforcim i mundshëm i Skënderbeut të Korçës.

Shtatlarti u lakua si emër për korçarët edhe në janar, por atë periudhë zgjodhi të kalojë nga Rijeka te Debreci, aty ku ai luajti në 12 ndeshje dhe realizoi vetëm dy gola.

Skënderbeu kërkon me ngulm një sulmues dhe tashmë portugezi është sërish në skenë dhe pritet të shihet se çfarë do të ndodhë.

Skënderbeu ditë më parë është përforcuar edhe me lojtarin nga Kosova, Donjet Shkodra i ardhur nga Flamurtari i Vlorës.

hanxhic

skenderbeu skenderbeu