Skënderbeu mund Partizanin, shënojnë kosovarët

Skënderbeu i Korçës e ka mundur Partizanin e Tiranës me shifrat 5:2.

Kosovarët Liridon Latifi e Bernard Berisha, kanë shënuar nga një gol për Skënderbeun.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në Kukës ndërmjet ekipit me të njëjtin emër dhe Laçit, ndeshja ka përfunduar pa fitues (0:0).

Pikërisht Kukësi i prinë renditjes pas javës së 30 me 62 pikë.