Skandaloze: Sulmohet gjyqtari, ndërpritet ndeshja (VIDEO)

Ndeshja e Superligës së Turqisë në futboll mes Trabzonsporit dhe Fenerbahces është ndërprerë, pasi tifozët vendas e kanë sulmuar gjyqtarin tek vija e portës.

Derisa po luhej minuta e 90, kur Fenerbahce kishte epërsinë prej 0:4 tifozët vendas hynë në fushë dhe shqelmuan gjyqtarin.

Ndeshja është ndërprerë dhe do të vendoset në tavolinë nga federata turke.