SKANDALI ARMEN: Tifozët e Ararat shpalosin parulla kundër Kosovës, para ndeshjes me Zvezdën

Kampionët e Armenisë, Ararat pret në shtëpi Crvena Zvezda ditën e nesërme, në ndeshjen e vlefshme për “play off” e Ligës së Europës.

Para kësaj sfide një mirëseardhje ndryshe kanë menduar t’i ofrojnë kundërshtarit tifozët armenë.

Këta të fundit kanë shpalosur një parullë ku shkruhet “Artsaka është Armeni. Kosova është Serbi”.

Një gjest i ulët ky i tifozëve, që fusin politikë edhe në sport, ndërkohë që sikur të mos mjaftonte kjo, parulla e tifozëve është publikuar edhe në faqen zyrtare të Ararat.

Një gjest i ulët ky dhe i një klubi që nuk duket aspak profesionit.