SKANDAL: Shikoni çfarë i bënë stadiumit “Riza Lushta”, tifozët e Dukagjinit (FOTO)

Tifozët e Dukagjinit, Hithat, kanë bërë një gjest të turpshëm, pas humbjes 2:1 nga Drita në ndeshjen e barazhit për Superligë.

Ata shkatërruan dhjetëra karrike të pjesës qendërore të stadiumit, duke i demoluar dhe dërguar në fushë, raporton Gazeta Olle.

Tifozët të paknaqur me humbjen, por edhe ndarjen e drejtësisë, në minutat e fundit nisën thyerjen e karrigeve, të vendosura vitin e kaluara pas investimeve nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport, dhe Komuna e Mitrovicës.

Dukagjini për herë të dytë radhazi u eliminua në barazh për Superligë.

Foto: Hilmi Veliu

hithatdukagnini2

hithatduakgjini