Skandal nga televizioni publik norvegjez, e paraqet Prishtinën si skuadër serbe

Prishtina u eleminua mbrëmë në raundin e tretë Ligës së Konferencës.

Kampionët e Kosovës u mposhtën me rezultat 2-0 nga Bodo/Glimt, duke u eleminuar me rezultat të përgjithshëm 3-2, shkruan Gazeta Olle.

Një skandal u regjistrua në Norvegji, teksa Televizioni Publik i këtij vendi i cilësoi prishtinasit si skuadër serbe.

Në raportimin pas ndeshjes Bodo/Glimt – Prishtina, prezantuesi i këtij televizioni deklaroi se skuadra norvegjeze triumfoi ndaj skuadrës serbe.

Gjithashtu, në ekran thuhet: “Skuadra norvegjeze mposhti serbët me rezultat të përgjithshëm 3-2″.

Porovokim i patolerueshem ky nga një televizion publik.

/Gazeta Olle/

 

Ja sa para fituan Prishtina, Drita dhe Llapi nga garat në europiane këtë vit

Fationa Kasapi e shtata në “European Cup U21 Udine”