Situatë jo e mirë, rëndohet përsëri gjendja shëndetësore e Peles

I shtruar në spital që nga 31 gushti, në S. Paulo, gjendja shëndetësore e Pelé është përkeqësuar orët e fundit, kështu që atij iu desh të kthehej në kujdesin intensiv.

Sipas mediave braziliane, mbreti (80 vjeç) tani po lufton me një problem në laringun e tij, i cili kërkon monitorim të veçantë.

Pasi një tumor në zorrën e trashë të djathtë iu hoq më 11 shtator, Pelé madje ndau gjendjen e tij të mirë në mediat sociale.

“Faleminderit shumë secilit prej jush që morët një minutë nga dita juaj për të më dërguar energji të mira. Unë jam jashtë ICU dhe jam në dhomën time. Unë vazhdoj çdo ditë më i lumtur, me shumë prirje për të luajtur 90 minuta, plus kohë shtesë. Së shpejti do të jemi bashkë! ”, publikoi ai në atë kohë.Megjithatë, tashmë gjendja e tij duket të jetë shumë e rënduar.

 

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”: Keni ëndërr të fitoni trofe, përfundoni punët në ara dhe ejani fotografoni me Kupën dhe Superkupën e Kosovës

Starton xhiron e pestë me dy ndeshje, nxehtë në Suharekë dhe Malishevë