Simeone ka disa fjalë për Torresin

Diego Simeone e ka lëvdëruar suluesin e tij Fernando Torres  pas ndeshjes së Atletico Madrid që e zhvilloi si mysaifrë i Sevillas (0:0).

“Unë pashë një lojë shumë të gjallë”, tha trajneri argjentinas .  “Mua më pëlqeu se si laujti.  Është një pikë e mirë, sepse ne konkuruan kundër një rivali të drejtpërdrejtë për katër pozitat e para”.

“Hyrja e Kokes e ka përmirësuar lojën tonë sulmuese ndërsa edhe Torres më bëri shumë të lumtur. Ne kemi nevojë për njerëz si Torres, dhe entuziazmin e tij të madhe”, deklaroi Simeone.