Sigal Prishtina me lehtësi përballë Yllit

Ndeshja e parë gjysmëfinale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit, ka përfunduar me fitore të kryeqytetasve.

Prishtinasit nga fillimi i ndeshjes e deri në fund të takimit dominuan për të shënuar në fund fitore me rezultat 108:90, në ndeshjen e parë.

Pas kësaj ndeshje kryeqytetasit ndeshjen e radhës e zhivllojnë në finale të Ligës Ballkanike, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, përballë Rilski Sportis.