Si po ndjehet Ramadani që ka nënshkruar në Danimarkë dhe si është pritur nga tifozët danezë?

Futbollisti Ferizajas, Ylber Ramadani ka folur për aventurën e tij që do ta nis në skuadrën Velje në Danimarkë.

Ai është i lumtur me pritjen e tifozëve dhe i lumtur që do ta gjej një shqiptar aty.

ylber ramadani

“Jam shumë entuziast dhe i lumtur. Jeta dhe karriera ime tashmë ndryshon 360 gradë. Do të jem larg vendit tim, me një gjuhë që nuk e njoh, por kjo më motivon më shumë”.

ramadani

“Po dhe jam habitur me dashamirësinë e tifozëve. Te Vejle do të gjej Agron Mucollin, një lojtar me origjinë shqiptare dhe besoj se do të më ndihmojë?”.

haxhimusa - ramadani

“A dinit diçka për Vejlen para se të nënshkruanit për të? Të them të drejtën, nuk e njihja fare si ekip. Nuk dua të tregohem hipokrit”, thotë Ramadani për Sportekpres.

ramadanii

Ai në Kosovë ka luajtur për Ferizajn, Prishtinën dhe  Dritën para s të kalojë të Partizani. /olle/