Si e vlerësoni përforcimin e ri të Prishtinës? (FOTO)

FC Prishtina po i shfrytëzon kushtet e mira në Banjë të Pejës, ku po përgatitet për stinorin e ri.

Bardhekaltrit po bëjnë edhe ushtrime kondicionale me një trajner shumë profesionist, siç është ish trajneri i Napolit, italianin Corrado Saccone.

Saccone ka punuar në Napoli nga edicioni 2010/11 deri në vitin 2016. Ndërsa nga edicioni 2016/17 punon në skuadrën e Partizanit të Tiranës dhe aktualisht po i jep kontribut të madh FC Prishtinës, raporton “Zëri”.

Corrado Saccone në Napoli

ImageImageImageImage

Corrado Saccone në FC Prishtinë 

ImageImageImage

Fotografitë tregojnë më së miri për profesionalizimin e tij dhe me emrat e mëdhenj të futbollistëve që ka punuar.