Si babai si djali

Djali i legjendës së Arsenalit, Roberto Pires, Theo Pires, është duke ndjekur hapat e babit të tij pasi ka filluar stërvitjet në kompleksin e skuadrës së Arsenalit.

Pires kaloj gjashtë vjet në Arsenal, duke ndihmuar klubint që të fitoj dy herë titullin e Premierligës, dhe ka fituar tri ‘FA Cup’, gjatë qëndrimit të tij te londinezët.