Shteti aleat i Rusisë nis planet për mos transmetimin e Premier Leagues

Mesazhet në mbrojtje të Ukrainës duket se nuk i ka pëlqyer disa shteteve të cilat e quajnë veten si aleatë të Rusisë, përfshirë këtu edhe Kina.

Kjo e fundit duket sa ka marrë një vendim për sa i përket Premier Ligës, e cila fundjavën e kaluar doli me shumë mesazhe që shkonin në mbrojtje të Ukrainës ndaj pushtimit rus.

Kina ka në plan të ndalojë transmetimin e kampionatit anglez për shkak të këtyre veprimeve.

Gjithsesi duket se kjo nuk i ka ndalur ekipet të solidarizohen me Ukrainën, por të ngrihen akoma dhe më shumë.

Këtë fundjavë, kapitenët e 20 skuadrave që do të zbresin në fushë do të kenë të vendosur një shirit me ngjyrat e flamurit ukrainas.

Takime interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Whitsitt, MVP e xhiros së nëntë në Ligën Unike