Shtatë vite burg për krijuesin e “Dreambox”, në mënyrë ilegale transmetonte ndeshjet e Premier Ligës

Shtatë vite burg për krijuesin e “Dreambox”, në mënyrë ilegale transmetonte ndeshjet e Premier Ligës, shkruan Gazeta OLLE.

Kompania e cila transmetonte të gjitha ndeshjet e ligave më të forta në botën e futbollit, është dënuar, për mënyrën e transmetimeve ilegale.

Sipas mediumeve angleze, tre persona janë arrestuar, dhe do të vuajnë dënimin prej 17-të viteve, gjithashtu një gjobë prej 1 milionë euro.

/Gazeta OLLE/ 

Shqipëria zhgënjen ndaj Islandës, “avullohen” biletat për sfidën ndaj Izraelit

Bayern Munich përmirëson ofertën e dytë në drejtim të Liverpool