Shqiptarët lënë gjurmë në Challenge League: Balaj e Ramizi shënojnë, Rudhani asiston dy herë

Challenge League, apo kategoria e dytë e futbollit zviceran, njihet si çerdhe e lojtarëve shqiptarë.

Në të dy ndeshjet që sot ishin në program, futbollistë tanë lanë gjurmë me gola dhe asistime.

Në përballjen mes Lausanne Ouchy dhe Aaraut që u mbyll 0-2, sulmuesi pejan Liridon Balaj ka gjetur golin, ndërsa shoku i tij i skuadrës, Donat Rrudhani ka asistuar në të dy golat.

Edhe në takimin Thun – Winterthur të mbyllur po ashtu 0-2, njëri nga golat e skuadrës mysafire u shënua nga një futbollist shqiptar, Semir Remizi.

Winthertur është në vendin e parë me 21 pikë, ndërsa Aarau është i dyti me 18 pikë.

 

Me apo pa dashje, Drita u dëmtua në dy raste ndaj Ulpianës – VAR-i nuk reagoi fare në penallti

Tjetër futbollist i Kombëtares i prekur nga COVID-19, e konfirmon edhe klubi i tij