Shqiptaret e humbin finalen e Ligës së Kampionëve

Kosovare Asllani dhe Fatmire Alushi, dy futbollistet nga Kosova që luajnë me Paris Saint Germain, kanë humbur rastin e artë për të fituar titullin e Ligës së Kampionëve.

Skuadra e tyre u mposhtë 2:1 në finalen e sotme.

Të dy kosovaret luajtën titullare, por pa mundur të gjejnë golin.