Shqipëria sonte luan ndeshjen vendimtare për fatin e EURO2020

Kombëtarja e Shqipërisë sot në ‘Elbasan Arena’ pritet të luaj ndeshjen e katërt kualifikuese për EURO2020.

Moldavia do jetë kundërshtari i radhës për djelmoshat ‘kuqezi’, shkruan GazetaOlle.com.

Ky takim pritet të jetë një ‘tren’ i fundit për Shqipërin në mënyrë që të ëndërroj ende një vend për në evropianin e radhës.

Shqipëria pas tri ndeshjeve ka poaq pikë, dhe gjindet në poziten e katërt të grupit H.

Shqipëria – Moldavia zhvillohet nga ora 20:45.

/GazetaOlle/