Shqipëria niset drejt Hungarisë

Mëngjesin e sotëm, Kombëtarja e Shqipërisë është nisur drejt Hungarisë për të bërë dhe stërvitjen e fundit në stadiumin “Pushkash Arena” para sfidës të së shtunës.

Shqipëria do të zbresë në fushë të shtunën mbrëma për tu përballur me Hungarinë në një sfidë mjaft të rëndësishme për fatet e grupit.

Pas Hungarisë, Shqipëria do të përballet në Tiranë me Poloninë.

Momentalisht, kuqezinjtë mbajnë vendin e dytë në grupin përkatës.

Strakosha drejt largimit nga Lazio, klubi i radhës Interi

Haxhi Krasniqi – Dominic Boesel, statistikat e plota të dy boksierëve