Shqipëri – Zvicër, reagon Shaqiri

Kombëtarja shqiptare do ta nis Evropianin 2016 në Francë përball Zvicrës

Është hedhur shorti për Evropianin ‘Francë 2016’ ku Kombëtarja shqiptare do të jetë në grupin A së bashku me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën derisa Evropianin do ta nis pikërisht ndaj Zvicrës së shqiptarëve.

Lidhur me këtë ka reaguar menjëherë anësori shqiptar Xherdan Shaqiri, i cili përfaqëson Zvicrën.

Shaqiri duket se ka mbetur pa fjalë lidhur me këtë short pasi ia ka bërë share në Tëitter fotos së grupit A, por që nuk ka komentuar asgjë, transmeton Express.

 

shaqiriiiii