Shqipëri – San Marino, formacionet zyrtare

Shqipëria do të jetë nikoqirë i San Marinon, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Kuqezinjtë vijnë në këtë ndeshje pas një fitoreje ndaj Hungarisë me rezultat 1-0.  Shqipëria ka 9 pikë deri tani.

Në anën tjetër San Marino është më e dobëta e grupit pa asnjë pikë.

Edy Reja në këtë ndeshje vjen me emra si Nedim Bajrami, Myrto Uzuni dhe Rey Manaj.

Shqipëria: Strakosha, Mihaj, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Bajrami, Bare, Trashi, Laci, Uzuni, Manaj.

San Marino: Benedettin, Manuel, Fabri, Brolli, Palazzi, Grandoni, Hirsch, Golinucci, A. Golinucci, Tomassini, Nanni.

Kosovë – Spanjë, formacionet zyrtare: Challandes bën shumë ndryshime

Mbyllen 45 minutat e para, Kosova në disavantazh ndaj Spanjës