Shqipëri – Bullgari, formacionet zyrtare

Shqipëria do të përballet me Bullgarinë në një ndeshje miqësore

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin Air Albania.

Tanët e zhvillojnë këtë miqësore, shkaku që e kishin vetëm një ndeshje në këtë muaj për kualifikimet në Euro 2024.

Kjo përballje do të jetë një test i mirë për Sylvinohn që t’i angazhojë lojtarët që kanë më pak minuta dhe të shikojë potencialin e tyre.

Trajneri brazilian ka ndarë mendjen për formacionin që do të hedhë në fushë, teksa krahasuar me ndeshjen ndaj Çekisë në eliminatore, ka bërë 6 ndryshime në 11-shen e titullarëve.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha; Balliu, Ajeti, Mihaj, Mitaj; Asllani, Laçi, Bajrami; Asani, Muçi, Uzuni.

Bullgaria: Mitov, Petkov, Antov, S.Petrov, Petkov, Gruev, Turitsov, Petkov, Rusev, Delev, Depodov.

 

Gjilani bën goditjen e madhe, sigurojnë shërbimet e Egzon Bejtullait

Aro Muric mund t’i bashkohet skuadrës së madhe gjermane në janar