‘Shpërthen’ përsëri ai, Balaj i pandalshëm në Zvicër

Mesfushori ofanziv nga Peja, Liridon Balaj po vazhdon shkëqlimin në Zvicër.

Ai sot ka shënuar dy gola në kuadër të Ligës së Parë zvicërane.

Balaj që luan në fanellën e Aarau sonte ka shënuar në ndeshjen kundër Grassoppers.

20 vjeçari ka shënuar në minutën e 12-të derisa momentalisht po zhvillohet minuta e 75-të dhe rezultati është 2:1 për Aaraun.

Aarau është në pjesën e poshtme te tabelës dhe golat e Balajt po shihen si shumë me vlerë për këtë skuadër.