Shpërthen dhuna në takimin mes Nices dhe Marseilles – Payet konfrontohet me tifozët kundërshtarë

Ndeshja e futbollit Nice-Marseille u ndërpre nga gjyqtari pasi fusha u pushtua nga disa mbështetës të Nices të dielën për ndeshjen që u luajt në javën e tretë në Ligue 1.

Incidenti filloi në minutën e 75 -të kur lojtari i mysafirëve, Dimitri Payet ktheu një nga shishet e shumta plastike në drejtim të tifozëve të skuadrës vendase.

Të tërbuar, mbështetësit zbritën në fushë për të kërcënuar numrin 10-të të Marseilles, para se gjyqtari të kthejë lojtarët përsëri në dhomën e zhveshjes.

Mes kësaj tollovie të shkaktuar, u panë edhe grushte të shpërndara mes tifozëve dhe lojtarëve të kundërshtar.

Në skenë u shfaqen edhe të dyja kampet e skuadrave, duke pasur përleshje fizike edhe mes tyre.

Natyrisht se në lidhje me këtë incident do të reagojë Federata e Futbollit ë Francës, që do t’i gjobitë të dyja klubet.

Zyrtare: Lyoni konfirmon transferimin e Xherdan Shaqirit

Skuadra angleze e kërkon me ngulm Lingardin