‘Shpërthejnë’ Plisat, ja çka bëjnë ndaj kryesisë së klubit

Tifozët e Prishtinës, “Plisat” kanë reaguar ndaj kryesisë së prishtinës, shkruan Gazetaolle.com.

Ata e kanë marrë si shembull suksesin e Shkëndijës së Tetovës që ka kaluar në fazën play-off të Ligës së Evropës.

Lezxoni më poshtë reagimin e tyre.

Reagimi i “Plisave”

Shkendija -Milano,qfar kenaqesie. Shorti na mundesoi ne shqipetareve te perjetojme nje ndjenje fantastike duke u perballur me klubin e madh evropian Milano. Shkendija e cila na beri krenar te gjithe shqipetareve, eshte klubi me i organizuar dhe stabil viteve te fundit nga te gjitha klubet shqiptare. Klubi tetovar eliminoi skuadren Trakai me shume lehtesi e cila e kishte mposhtur Norrkopingun qe ne xhiron e pare te Europa liges e deklasoi klubin tone te zemres dhe krenarine e futbollit shqipetar KF Prishtinen. Po themi krenarine, por jo per te arriturat e viteve te fundit sepse Prishtina te eliminohet aq lehte nga garat nderkombetare nuk mund te perbihet lehte. Fakti qe Trakai nje skuader hiq me shume se solide eliminoi Norrkopingun e cila pa mund te madh eliminoi klubin me te trofeshem nga Kosova dhe Shkendija doli te jete me e forte se keto te dyja na tregon se udheheqesit tetovar kane investuar shume dhe me planifikime jane bere shembull. Deri sa Shkendija ka tre vite qe luan me ekip gati te njejte, ne Prishtine çdo vjet nderrohen me dhjetera lojtar dhe ka 4 vite qe nuk arrin te fitoj titull. Pra kush eshte ketu fajtori per keto vite te deshtuara? Ne Plisat jo sigurt. Kush e ka planifikuar dhe bere politiken e klubit pa marre parasysh si quhet ai. A duhet te jape dikush pergjegjesi apo do te vazhdohet njejte. Nje gje eshte e sigurt se ne si tifoz te flakte nuk do te tolerojme deshtime te reja kete vit. Nuk do te heshtim dhe nuk do te ndalemi sepse Prishtina eshte e te gjithe qytetareve dhe klubi me me se shumti tifoz e te cilet meritojn shume me shume. E duam Prishtinen tone me ndryshe dhe duam qe historin dhe lavdine e saj ta perjetojme edhe ne keto kenge te reja. Keshtu me nuk shkon. Privat,gjysme privat, me a pa akcionar apo qfaredo statusi qe ka klubi yne nuk na intereson, ne duam tituj kupa e perfaqesim te denje ne arenen nderkombetare dhe ne garat nderkombetare.