Shorti rikthen dy finale

Shorti rikthen dy finale

 

Shorti i hedhur pak më parë risjell dy finale. Atletico Madrid dhe Real Madrid, janë takuar vitin e kaluar në finale e Ligës së Kampionëve, ku Reali fitoi 4:1 pas vazhdimeve.

Ndërkohë, dueli tjetër, Bayern – Porto, rikthen finalen e vitit 1987, kur kjo garë quhej Liga e Evropës. Atëbotë, portugezët fitonin 2:1.

Juventus – Monaco dhe Barcelona – PSG, asnjëherë nuk janë takuar në ndonjë finale. (Gazeta Olle)