Shorti për çerekfinalet e Kupës së Kosovës do të hidhet të martën

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar klubet dhe se tërheqja e shortit për fazën e çerekfinales së Kupës së Kosovës, do të mbahet, të martën, më datë 28 shkurt, në orën 12:00 në selinë e federatës.

Klubet pjesëmarrëse në këtë fazë të garës janë Prishtina, Llapi, Ballkani, Gjilani, Malisheva, Behari, Trepça’89 dhe Vushtrria.

Ndeshjet e ardhshme të kësaj gare pritet të sjellin përballje mjaft interesante dhe përplot emocion.

Edhe në këtë fazë përballjet zhvillohen me një përballje, ku vendasi ka përparësi të madhe.  /Gazeta Olle/ 

Arsenali merr fitore të rëndësishme në udhëtim te Leicesteri

Mbrojtësi shqiptar i pafat, shënon autogol ndaj Napolit (Video)