Shorti i çerekfinales së Kupës në hendboll

Këto janë çiftet që do të përballen në çerekfinalen e Kupës në hendboll.

Pas shortit të tërequr në zyret e Federatës së Hendbollit të Kosovës, janë mësuar çiftet çerekfinale të Kupës së Kosovës, që do të luftojnë për gjysmëfinale.

Prishtina – Drenica
Kastrioti – Vëllaznimi
Drita – Besa Famiglia dhe

Vushtrria – Zhegra, janë duelet në konkurrencën e meshkujve.

Ndërsa te femrat do të ndeshen:
Istogu – Samadrexha
Kastrioti – Vushtrria
Prishtina – Vëllaznimi
Shqiponja – Drita

Ndeshjet zhvillohen në mes të këtij muaji, përkatësisht më 16 dhe 17 mars.