Shokohet klubi i Premier Leagues, në rrezik dy ndeshje për të u shtyer

Tottenham Hotspur nuk ka marur aspak lajme të mira nga testet për Covid-19, skuadra e Antonio Conte duket se nuk do të jetë e plotë në ndeshjet e radhës.

Ndeshjet e ardhshme të Tottenham Hotspur në mes të Rennes dhe Brighton janë vënë seriozisht në dyshime, pasi raportohet se një shpërthim me Covid 19 ka ndodhur në mes të lojtarëve të Spurs.

Lajmet e ndryshme nga ishulli raportojnë se gjashtë lojtar të Tottenham kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, dhe dy nga pjesa e stafit të Antonio Conte.

Të infektuarit do të detyrohen të bëjnë përsëri një test PCR, dhe nëse do të rezultojnë pozitiv me Covid 19 do të izolohen per 10 ditë.

Kjo nuk do të ishte hera e parë që një klub nga Premier League do të detyrohet të shtyen ndeshjen, vitine kaluar skuadra e Man Cityt ishte detyruar ta bënte një gjë të tillë pasi katër lojtar rezultuan pozitiv me Covid 19.

 

 


 

 

Ndeshje interesante në UEFA Champions League, pozitat në grupe dhe tabelat momentale

Për një grua është normale të bëjë seks para ndeshjes