Shokohet Juventus

Sulmuesi argjentinas i skuadrës së Juventusit, Carlos Tevez, ka pësuar një lëndim në kofshë dhe nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e Kupës të cilën Juve, e zhvillon ndaj Fiorentinas.

Sipas medieve italiane vendin e Tevez, në ndeshjen ndaj Fiorentinas, pritet ta zë sulmuesi Alessandro Matri.

Ende nuk dihet se sa do të mbetet jashtë fushave të gjelbëra Tevez bëhet e ditur nga faqja zyrtare e klubit.