‘Shokohet’ Arsenali, humb Atletico (VIDEO)

Arsenali është shokuar nga Monaco, në ndeshjen e parë të së tetës së finales në Ligën e Kampionëve. Ata janë mposhtur 3:1 në Emirates, falë golave të Kondogbias e Dimitar Berbatovit, dhe Ferreiras.

Vendasit arritën të shënojnë golin e vetëm në minutat shtesë, përmes Oxlade Chamberlain për 1:2, por më pas Ferreira realizoi për rezultatin përfundimtar.

Në takimin tjetër, Bayer Leverkusen shkaktoi befasinë e radhës. Ata mposhtën në fushën e vet Atletito Madridin, 1:0.