Shkupi dhe Renova pësojnë në takime e tyre sot, kurse fitore arriti vetëm Struga

Sot në Maqedoninë e Veriut janë zhvilluar ndeshjet e radhës në kuadër të Superligës.

Struga shënoi fitore të madhe në udhëtim në Shkup ndaj Rabotnickit me rezultatin 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Kurse humbje kanë pësuar Shkupi (2:1 – Borec) dhe Renova (3:0 – Sileks).

Ndërsa  dje humbje kishte pësuar edhe Shkëndija në krye me trajnerin Gjoka.

Në tabelë, Shkupi dhe Renova i kanë punët më së miri me nga 13 pikë nga skuadrat shqiptare.