Shkëputet Feronikeli

Fitorja e Feronikelit ndaj Vushtrrisë me rezultat minimal 1:0, dhe barazimi i Hajvalisë, ndaj Prishtinës, u ka konvenuar kampionëve në fuqi, të cilët tashmë janë shkëputur në shtatë pikë nga Hajvalia.

tabela