Shkëputen Feronikeli e Prishtina

Fitoret e realizuara të shtunën ndaj Vëllaznimit e Trepçës, kanë bërë që Feronikeli e Prishtina të shkëputen nga ndjekësit e tyre.

Skuadra nga Drenasi tani kryeson me 34 pikë, tri më shumë se sa Prishtina, derisa ndjekësit kanë nga 26 pikë (Hajvalia e Besa) dhe 25 (Trepça ’89).

Mirëpo, të tria këto nesër dhe pasnesër luajnë takimet e radhës. Besa pret Ferizajn, Trepça ’89 i bënë konak Kosovës së Vushtrrisë, derisa të hënën luhet Hajvalia  – Drita.

Fundin e renditjes e mbyll Trepça me 15 pikë, kurse Istogu ka bërë një hap të madh, duke u ngjitur në kuotën e 19 pikëve, aq sa ka edhe Vëllaznimi.

 

Rezultatet – Java 18

 

Prishtina – Trepça            3:0

Feronikeli – Vëllaznimi   3:0

Istogu – Drenica               1:0

 

E diel

Trepça ’89 – Kosova V

Besa – Ferizaj

 

E hënë

Hajvalia – Drita

 

Renditja

Feronikeli                            18           34

Prishtina                              18           31

Hajvalia                                                17           26

Besa                                      17           26

Trepça 89                             17           25

Kosova (V)                          17           25

Drenica                                 18           24

Drita                                      17           20

Vëllaznimi                           18           19

Istogu                                   18           19

Ferizaj                                   17           17

Trepça                                  18           15

 

Java 19:

Vellaznimi – Kosova (V)

Trepça – Feronikeli

Ferizaj – Prishtina

Drenica – Besa

Drita – Istogu

Hajvalia – Trepça ’89